Město stříbra
Kutná Hora
Toto nádherné středočeské město je také zapsáno od roku 1995 na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých královských měst, díky tomu bylo dokonce označováno za stříbrnou pokladnici českého království. Ve 13. století poskytovala Kutná Hora zhruba jednu třetinu produkce stříbra v celé Evropě. Město má také malebné historické centrum.
Můžete využít našich služeb
- Vyberte si automobil z naší nabídky
- Na přání vám zajistíme profesionálního řidiče
- Zařídíme cizojazyčného tlumočníka nebo průvodce
- Rychlé WiFi připojení na palubě automobilu
- Nejrůznější vybavení na zpříjemnění vaší cesty
- Zajistíme občerstvení na cestu
Kontaktuje nás
Ve všem vám rádi vyjdeme vstříc
Mgr. Tomáš Hušek
+420 605 771 640
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Památky Kutné Hory
Co doporučujeme navštívit
Vzdálenost Kutné Hory od Prahy je kolem 70 km a asi 1 hodinu cesty automobilem. V tomto městě je téměř povinností navštívit následující památky.
Chrám svaté Barbory
Chrám svaté Barbory, památka UNESCO, je po svatovítské katedrále na Pražském hradě druhá největší a nejvýznamnější gotická svatyně v České republice. Výstavba trvala více než 150 let, vedla ji svatovítská huť Petra Parléře, později ji vedl Matěj Rejsek, poté Benedikt Ried, který vybudoval síňové trojlodí, zaklenuté odvážnou hvězdicovou klenbou s krouženými žebry.
Jezuitská kolej
Barokní stavbu z let 1667 – 1700 mezi Hrádkem a chrámem svaté Barbory navrhl italský architekt Domenico Orsi. Před honosným průčelím připomínajícím italský palác je galerie barokních soch z let 1703 – 1716. Od roku 2010 tu sídlí celoročně přístupná Galerie Středočeského kraje zaměřená na výtvarné umění 20. a 21. století.
Hrádek
Kutná Hora vyrostla ze stříbra na stříbře, ulice a domy vznikaly živelně při spojnicích jednotlivých šachet. Dobu dávné slávy připomíná České muzeum stříbra v Hrádku, původně tvrz z konce 13. století, kolem roku 1400 přestavěné na městský hrad, v letech 1485 – 1504 upravený na honosný reprezentativní pozdně gotický palác. Možná je i návštěva skutečného stříbrného dolu.
Kostnice v Sedlci
Bývalý klášter cisterciáků s významným gotickým chrámem Nanebevzetí Panny Marie, v letech 1702 – 1709 přestavěným ve stylu barokní gotiky. V jeho blízkosti je hřbitovní kostel Všech svatých a v jeho spodním podlaží je kostnice, největší v České republice, obsahující pozůstatky 30 000 obětí moru a válek. Z kostí a lebek je tu vytvořen oltář, schwarzenberský znak a také lustr, obsahující všechny kosti lidského těla.